KURTLARA SÖYLE EVE DÖNDÜM
*******************************************

Kitabın Adı: Kurtalara Söyle Eve Döndüm
Orjinal Adı: Tell The Wolves I'm Home
Yazarı: Carol Rifka Brunt
Sayfa Sayısı: 527
Yayın Evi: Martı Yayıncılık
Puanım: 5/5
********************************************

Aşk insanı büyütür;
önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk
sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla...

 Günün birinde kimselere bahsedemeyeceğiniz türde bir sevgiye kapılırsanız? 
En derine gömmeniz gereken ve ne kadar uğraşsanız da bir türlü peşinizi bırakmayan
Yok olup gideceğine zamanla daha da büyüyerek varlığınızı kaplayan ve sonunda ta kendiniz olup size dönüşen bir sevgiye?
YORUMUM:

Herkese merhaba;
Biliyorum bloğuma uzun bir süre giremedim ama gördüğünüz üzere yeni bir blog açmak zorunda kaldım ve bloğumun ilk yazısına konu olan kitabım ise Kurtlara Söyle Eve Döndüm. Bu kitaptan herkes çok bahsetmişti Instagram'a kitabı aldığıma dair bir fotoğraf koyunca bir çok kişi bana çok beğeneceğime dair yorumlarda bulundu. 
Vee.....
Okuduktan sonra anladım ki gerçekten güzel bir kitaptı ve bir çırpı da bu kitabı bitirmiştim.
Kitabın baş karakteri June, AIDS hastası olan dayısı Finn'e aşıktır. Finn, June ve June 'un arasının iyi olmadığı ablası Greta'nın portrelerini son zamanlarını yaşarken çizmiş ve ölmüştür. Asıl kitabın bundan sonra başladığını söyleyebilirim.  Asıl olaylar ve bilinmeyenler bundan sonra ortaya dökülmüş. Bu kitapta Finn'in gay olduğunu göreceğiz. Toby adında ki erkek arkadaşı da AIDS hastasıdır ve June 'un ailesi Finn'e hastalığı Toby'nin bulaştırdığını düşünerek, Toby'den uzak dururlar. Fakat bir gün June'a bir paket gelir ve içerisinden Finn'e ait bir çaydanlık çıkar. Çaydanlığın içerisinden de Toby' e ait bir not çıkar. June, Toby ile buluşmak istemese de buna karşı koyamaz ve Toby ile buluşmaya gider. Dayısına dair bir çok bilmediği yön olduğunu keşfeder. Dayısının portreyi neden yaptığını ve bu portrenin öncesinde olan olaylar da açığa çıkmaya başlar. Daha fazla spoiler vermeden burada keseyim dedim. Kitabın içeriğinden az da olsa bahsettim eğer bu kitabı okuyacak olan varsa bir dakika bile düşünmeden okumalı bence...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder