Sivilce Sorunu!!!!!Herkese Merhaba;
Bugün neredeyse tüm gençlerin ortak sorunu olan sivilceler hakkında yazmak istedim. Artık sivilceler tüm gençliğin korkulu rüyası gibi bir şey oldular. Tabi bir zamanlar benimde öyleydi. Bazen öyle bir an gelirdi ki sokağa dahi çıkmak istemezdim. Ha bir de yüzümüze fondoten ve pudra bocalama olayını unutmayalım. Unlu kurabiye gibi geziyordum. Tüm bunlar sivilcelerimi kapattı mı?
-TABİ Kİ HAYIIIR...


O kadar çok ürün kullandım ki size anlatamam. Özel sabunlar, maskeler, jeller...
Hatırlamak istemiyorum...
Neyse bu sorunu olanları çok iyi anlıyorum. Çünkü okulda yüzünde sıfır sivilce olan arkadaşlarınız var ve siz kendinizi kötü hissediyordunuz. Hatta aynaya bile bakmak istemiyorsunuz.Neyse ki bunun bir çözümü var arkadaşlar. Bende sivilcelerimden bu şekilde kurtuldum. Size vereceğim tavsiyeler şunlar;
  • Yüzümüzde sivilce çıkar ve biz bunlara ergenlik sivilcesi deriz. Fakat ya durum öyle değilse? Bu yüzden bir cilt doktoruna gidin. Çünkü cilt doktoru sizin cildinize göre bir tedavi uygulayacaktır.
  • Size diğer tavsiyem ve benim de yaptığım hata marketlerde bulunan ya da güzellik ürünleri satan bazı yerlerden ki artık meşhur mağazalar biliyoruz. Yüzüm için birçok ürün kullanmam oldu. Bir işe yaradı mı? -Hayırrrrr.
Bu iki tavsiyeden sonra size kendi yaşadıklarımı anlatayım. 
Sivilcelerimden o kadar çok sıkılmıştım ki benim için baş edilemez bir hal aldılar. Bende bir cilt doktoruna gitmeye karar verdim. Ertesi gün doktora gittiğim zaman hemen kan tahlili yaptı ve kiloma orantılı olarak bir tedavi süresi belirtti. Benim tedavim altı buçuk ay sürdü. Ama iyi ki tedavi olmuşum. Tabi tedavi olmadan önce elim hep yüzümdeydi ve ister istemez hatta farkında bile olmadan sivilceleri yolmaya başlıyorsun. Tabi yaptığımız bu hata yüzümüzde iz bırakıyor. Neyse tedaviye kan tahlilimin olumlu çıkması ile başladım. İnternette birçok yorum okudum ve size söyleyebileceğim inanmayın. Çünkü; bu ilaçların zararlı olduğu yazılmıştı vs. Zaten her ilacın bir yan etkisi vardır. Ama doktor kontrolündesin ve kan tahlilinde her ay yapıldığı için bence rahat olmalısın. Doktora her hangi bir sıkıntını söylediğin zaman ilacını hemen kesiyor sonuçta. 


Neyse devam edelim ben Aknetrent isminde bir ilaç ile tedavime başladım. Aknetrent'i sabah ve akşam olarak günde iki defa kullanıyordum. Tabi ilacın yanında belli başlı kremlerde bulunuyordu. İlk iki ay ilacı antibiyotik ile kullanmam söylendi ki nedenini anladım. Çünkü ilk iki ay sivilceler dışarı fırlıyor. Ama üçüncü aydan sonra sivilceler kesiliyor ve yüzünüz kuruyor, dudaklarınız çatlıyor. Bu döneminizde suyu fazla tüketmenizi öneririm. Bu arada ilacı reçeteniz olmadan alamıyorsunuz. Zaten doktora gitmeden asla kullanmayın.

Neyse son zamanlarımda artık yüzüm pürüzsüzleşti. İzler vardı ama çıkan bir tane bile sivilce yoktu. Bu rahatlık harika bir his arkadaşlar. Tedavim bitince de "Keşke Daha Önce Gitseymişim" dedim kendi kendime. 

Şuna da değinmem gerekirse yan etkiler her insana göre farklılık gösterir. Ben bu ilacı çok rahat kullandım ama yakınımda yan etkilerini çok fazla gören arkadaşlarımda vardı. Bende  sadece ciltte kuruluk, dudak kuruması ve ara sıra da kas ağrısına neden oldu.

Son olarak da akne tedavisine başladıysanız. Doktorunuza tam zamanında gidin ve tedavinizi aksatmayın.


Sorularınız olursa aşağıya yorum bırakın...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder