Tatlı Hesaplaşma (Sweet Reckoning)Kitabın Adı: Tatlı Hesaplaşma
Orjınal Adı: Sweet Reckoning
Yazarı: Wendy Hıggıns
Çevirmen: Bige Turan
Yayın Evi: GO! Kitap
Sayfa Sayısı:440
Serinin diğer kitapları: Tatlı Şeytan ve Tatlı Tehlike
Puanım:

Tanıtım Yazısı:

İNANCINA SARIL
Vakit gelmiştir. Savaş artık kapıdadır. Kalbi duru bir Nefilin yeryüzünü iblislerden temizleyeceğine dair kehanetten haberdar olan Dükler, Anna'nın peşine düşmüştür. Anna, hem kendi soyunun hem de tüm insanlığın kaderini belirleyecek olan hesaplaşma gününe kadar saflığını muhafaza etmek zorundadır. İblisleri cehenneme gönderecek Erdem Klıcını kullanabilmesi buna bağlıdır. Amapeşindeki iblisler ve yanı başındaki Kaiden Rowe ile işi hiç de kolay değildir. Anna, ne pahasına olursa olsun, saflığını ve inancını koruyarak hayatta kalmalı ve iblislerle kozlarını paylaşacakları bu görkemli savaşa öncülük etmelidir. 


*****
"Sevmek ya da sevmiş olmak yeter...
Hayatın karanlık katmanları arasında bulunacak başka inci yoktur.
-Victor Hugo
*****Nasılsınız?
Ben gayet iyiyim. Ama seri bittiği için üzgünüm. Neyse ki seriye ek kitap çıkacak arkadaşlar. Sanırım olayları Kaidencığımızdan dinleyeceğiz. Neyse; konumuza dönelim. Kitabı dün gece bir oturuşta bitirdim. Serinin diğer iki kitabı gibi bir solukta bitti. Mutlu muyum?
-Ah! Hemde çok...
Kitapta Anna biraz daha güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. İşler bu kitapta iyice kızışacak. Anna ve babası Belial üzerindeki şüpheler gitgide artacak. Anna'nın müttefikleri artık her şeye hazırdır. Marna ve Jay'in bu kitapta yakınlaştığını göreceğiz.
Artık Anna, Kaiden ve müttefikler savaş için hazırdır.*****
İnsan kendinin dışında yaşamaya başladığında hep tehlike içindedir.
-Ernest Hemingway, Cennet Bahçesi
*****

Yalnız kitapta şuna sinir oldum. Kaiden, Anna'nın Erdem Kılıcını kullanabilen bir Nefil olduğunu ve iblislerle savaşmak zorunda olduğunu biliyor. Canım o zaman neden saklanalım gibi bir cümle kullanıyor Anna'ya karşı anlamış değilim. Tamam korumanın da bir yeri var. Müttefikler hazır, plan hazır. Kai, sızlanıyor. Burası biraz canımı sıktı açıkçası. Ama olan oldu zaten iyi bir plandan sonra Nefler ve iblisler arasında bir savaş oldu. Tabi ki bu savaşta birçok şaşırtıcı olay da olacak. Hayııııır! Size ne olduğunu söyleyemem (SPOİLER)


*****
Sonra annem ikimize hitaben,"Gitmem lazım,"dedi. "Sevginize sahip çıkın çünkü sizi karanlıktan aydınlığa götürecek." Bana döndü. "Her zaman kalbimdesin Anna. Seni seviyorum."
*****

Evet doğru okudunuz. Size ufak bir spoiler vereyim mi?
Bence vereyim Anna'nın kitapta annesi ile ufak bir diyaloğu olacak. 

Anna, erdem kılıcını iradesini kaybetmeden kullanabilecek mi dersiniz?

Bu arada kitabın son bölümünden çok etkilendiğimi de söylemek istiyorum. Kaiden bölümü diyeceğim bu bölüme nedenini okuyan arkadaşlarım bilirler. Gerçekten acıklı bir bölümdü. Hatta kitabın son 100 sayfası fazlasıyla acıklıydı. Patti, sana da çok üzüldüm gerçekten.

Lütfen okuyun, Lütfennnnnn...*****
"Senin son derece mülayim zannettiğin o sıkıcı Nef bugün anne figürü o kadınla sevgi dolu bir temasta bulunurken yakalandı. Daha fazla bilgi almaları için beş lejyoner gönderdik ve kız ruhlarden dördünü yok etti! Cennetin askeri,o."
*****


*****
Hayat çoğu zaman zalim ve çirkindi. Sonra birden, o çılgınlığın ortasında kucağınıza çok kıymetli bir hediye düşüveriyordu. 
Çünkü hayat aynı zamanda çok tatlıydı.
*****

*****
Hayat bir sıkıntılar silsilesi olsa da benim için değerli ve ben onu savunacağım.
-Mary Shelly, Frankenstain
*****

*****
Şeytandan kurtulmanın tek yolu şeytana uymaktır.
Oscar Wilde, Dorian Grey'in Portresi
*****Hiç yorum yok:

Yorum Gönder