Devrimin Kızı #2Kitabın Adı: Kurucunun Kızı
Yazarı: Amy Engel
Çevirmen: Aslı Tümerkan
Yayın Evi: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 264
Puanım:

Kitabın Arkası:

BEN IVY WESTFALL. KURUCUNUN KIZI.

Nükleer bir savaş sonrası hayatta kalan az sayıdaki insandan biriyim. 16 yaşında kendimi bir güç savaşının ortasında buldum. Annemin katilinin oğluyla evlenmeye zorlandım. Görevim o kadar da zor değildi. Devrime öncülük edebilmem için kocamı öldürüp ailemin yönetimi ele geçirmesini sağlamalıydım, o kadar...

Ben Ivy Westfall. Artık sistemin kurbanı değilim. Görevim artık eskisinden daha zor. İnandığım şeyler uğruna, her şeyimi kaybetme pahasına savaşacağım... 

İsmim Ivy Westfall. Ben Devrimin Kızı'yım.*****
"Başımı kaldırıp gözlerimi sildim. Kız çocuğu. Eş. Katil. Hain. Hepsi benim eski versiyonlarımdı. Artık hayatta kalan biri olacaktım. 
Derin bir nefes aldım ve çiti bıraktım."
*****

  Herkese Merhaba;

Bugün birinci kitabının blog yorumunu yazarken sinirden delirdiğim Kurucunun Kızı Serisinin ikinci kitabı olan Devrimin Kızı ile sizlerleyim. Kitaba dört yıldız verdim. Birinci kitabında sinir olduğum kadar sinir olmadım. Bunun nedeni Ivy'nin aklını başına alması ve o aptal kız hallerinden kurtulmuş olmasıydı. Biliyoruz ki Ivy birinci kitabın sonunda çitlerin dışarısına çıkarılmıştı. Devrimin Kızı'da bu noktadan devam ediyor. Ivy, çitin dışarısında yaşayan insanları buluyor. Tabi Bishop hala aklında. İşte bu nokta da hiç beklemediğim bir şey oluyor. Kitapta tahmin etmediğim tek nokta sanırım burasıydı. Sanırım ben kitabı kendim kurgulamaya başlamıştım ve benim ki biraz karışık yoldan bir tahmin etmeydi. Her neyse... 

Bu arada sinir olduğum Kurucunun Kızı yorumu için TIKTIKDemek istediğim 95. sayfa da bir olay oluyor ve o olaydan sonra sonunu çok rahat tahmin ettim ve az çok kitabı bilerek okudum. Ancak şunu söyleyebilirim. Eğer birinci kitabı benim gibi sinir olarak okuduysanız ki gördüğüm üzere birçok kişi sinir olmuş. Özellikle de Ivy'nin ablası Callie ve babası Justin'e... Bende onlardan biriyim. Özellikle de birinci kitabın sonunda kızı bir köşeye ittiler ve hedefleri gözlerini bu denli kör etmişti. Ivy, çitlerin dışarısına çıkarılırken kıllarını kıpırdatmadılar ve Ivy'i suçladılar. Ayyyyy ben yine sinirleniyorum!!!!!
Yani demek istediğim şu ki; sizde bu kitabı benim gibi okuduysanız sonu kesinlikle tatmin edici bir sondu. Kötüler cezasını çekti, iyiler ödüllendirildi.

*****
"Doğru dürüst tanımadığım birini unutmak bu kadar zor olmamalıydı."
*****


Size şunu söyleyeyim yukarı da bahsettiğim şey kesinlikle spoiler değildi. Okudukça bunu anlayacaksınız.
Ivy, çitlerin dışarısına çıkınca aksiyon bitmiyor ve başına kötü olaylar geliyor. Bence bu olaylar Ivy'nin güçlenmesini ve kendine güveninin gelmesini sağladı. Çitlerin dışarısında birinci kitaptan bir kişi karşımıza çıkıyor. Belki de tahmin ediyorsunuzdur. Kitabın sonlarına doğru Ivy ve yandaşları diyeceğim Ash ve Caleb ayrıca bir kişi daha bu kişi 95. sayfa da karşımıza çıkıyor. Yeniden Westfall'e dönüyorlar. Tabi ki Ivy saklanmalı. Çünkü; Westfall çok karışık ve Lattimer-Westfall ailelerinin taraftarı gruplar da birbilerini öldürmeye başlamışlardır. Bakalım Ivy, Westfall'de neler yaşayacak? 
Bishop ile aralarında neler olacak?

*****
"Belki de bu kadar çok uyumanın iyi olmadığı konusunda kısa bir düşünceye kapıldım ama sonra kendimi kayıtsızlığa teslim ettim. Hiçbir şey olmasa bile, acıya mola vermek hoştu."
*****

Bence bu kadar soruyu düşünmeden hemen okumalısınız...

*****
"Pes etmek mi yoksa, devam etmek mi istiyordum? Yaşamak mı, ölmek mi?"
*****

                                  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder