Canavarın Çağrısı


Kitabın Adı: Canavarın Çağrısı/A Monster Calls
Yazarı: Patrick Ness
Yayın Evi: Tudem Yayınları
Sayfa Sayısı: 216
Puanım:

Merhaba;

Bugün nasılsınız bakalım? Beni sorarsanız süperim. Çünkü; gerçekten harika bir kitabı bitirdim ve kesinlikle okunması gerekiyor. Bence vakit kaybetmeden hemen incelemeye başlayalım...


KİTABIN KONUSU:

Conor, on üç yaşında bir çocuktur. Annesinin kanser tedavisine başlamasının ardından Conor' da kabuslarında bir canavar görmeye başlar. Bir gün penceresinin karşısına bir canavar gelir. Ancak sorun şudur ki; bu canavar Conor'un rüyasında gördüğü canavar değildir. Bu canavar Conor'a üç hikaye anlatacağını ve üç hikayenin sonunda Conor'un da kendisine bir hikaye anlatmasını ister. Bu hikaye ise "GERÇEK"tir. Bundan sonrasını anlatamam "SPOİLER".

Kısaca kitabın konusu bu arkadaşlar. Kitaba dün başladım ve aynı gün kitabı bitirdim. Bence bir insanın kendini bulma hikayesi diyebiliriz bu kitap için. Kitapta kendini bulan ise Conor oluyor.

*****
Yaşam kelimelerle yazılmaz, dedi canavar. Eylemlerle yazılır. Ne düşündüğün önemli değil. Ne yaptığın önemli.
*****


Kitabın içerisinde çizimler bulunuyor ve kitap gerçekten kaliteli bir şekilde basılmış. Elime aldığımda çizimleri de uzun uzun inceledim açıkçası. Bence Şubat ayında okuduklarıma damga vurdu diyebilirim. 

Kitap üç kişinin çalışması sonucunda ortaya çıkmış arkadaşlar. Siobhan Dowd, fikri ortaya çıkarmış ancak tamamlayamadan vefat edince; Kitabı tamamlama bayrağını Patrick Ness eline almış. Jim Kay ise olayları çizimlemiş. Gerçekten harika çizimler, ben çok beğendim. 

Conor ve canavarı çok sevdim. Şimdi canavarın nesini sevdin diyebilirsiniz?

Kitabın sonunda emin olun hepiniz seveceksiniz. İnanın sevilmeyecek gibi değil. Kitabın kurgusu da harika. Bence kitabı kahvenizi alıp, sakin bir köşeye çekilerek okuyun derim. Çok daha kitabın moduna girebilirsiniz. 

Son olarak da kitabın filmi çıkıyor arkadaşlar. Harika bir haber bu benim için...

14 EKİM 2016'yı iple çekiyorum.*Conor karakterini Lewis Macdougall canlandıracak...


*Canavar karakterinde ise karşımızda Liam Neeson'u görüyoruz.
Son olarak da siz değerli okuyucularıma filmin fragmanını aşağıya bırakıyorum...

Kendinize iyi bakın ve yazımı okuduysanız hepinize sonsuz teşekkürler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder