Ben, Earl ve Ölen Kız (Me and Earl And The Dying Girl)

Herkese Mutlu Günler.

Malum hafta sonu ve ben iki gün boyunca film izliyorum. Şansıma da hep beğendiğim ve vakit kaybı olarak görmediği filmleri izledim. Bugün izlediğim film ise "Ben, Earl ve Ölen Kız". Tamam biliyorum. Kitabını okumadan filmini izledim. Ama ne yapayım? -Dayanamadım.

Neyse ki kitaptan önce filmini izlemenin beni etkileyeceğini düşünmüyorum. O yüzden de filmini kitabından bağımsız değerlendirmek zorundayım.           Baştan söyleyeyim. Çok beğendim. Gerçekten. Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biriydi. 

Film Hakkında Söyleyeceklerim:

  • Film ağır ilerleyen bir film ama etkilenmedim.
  • Kanser hastası olan bir kızı, Greg ve Earl'ın maceralarını anlatıyor.
  • Filmin konusu çok acıklı olsa da diyaloglar ve benzetmeler bini benden aldı.
  • Greg, bazen çok saftı ve çok tatlıydı bence.
  • Earl'ın abisine gülme krizine girdim. İzleyenler mutlaka bilirler.
  • Bence bu film Greg ve Earl'ın yeniden doğuşu diyebilirim.
  • Filmin bir kitap yazar gibi izleyiciye aktarılmasını ve konu başlıklarını çok beğendim :)
  • Greg'in açık sözlülüğü de takdire şayan doğrusu :)Rachael, lösemiye yakalanmıştır. Greg'in ailesi ise (Özellikle Annesi) Rachael ile vakit geçirmesini ve arkadaş olmasını istemiştir. Tabi Greg bunun için başta zorlansa da sonra Earl'da işin içine girmiş ve bu üçlü sizi güldürecek harika diyaloglar ve olaylar yaşayacak. Tabi sadece güldürmeyecek ayrıca üzecektir. Herhalde bu film için yazdığım yazı da bol bol resim göreceksiniz. Çünkü; bütün filmi buraya koymak isterdim. Bu arada kitabının seveni kadar sevmeyen kesimi de var. Ancak ben kitabını da seveceğimi düşünüyorum. 

Greg ve Rachael. Bu arada Greg'in babası da çok komik bir tipleme olmuş bence. Sizidüşündüren ve güldüren bir film.


Başta Greg, Rachael'i ayak bağı olarak görmüş olsa da birbirlerine alışıyorlar. Filmin çok sonrası bu ikilinin ne kadar yakın dost olduklarını gözler önüne serecek.


Bu arada söylemeyi unuttum. Greg ve Earl filmler çekiyorlar. Son olarak da bu filmde en sevdiğim sahneler sıralaması yapmayacağım. Çünkü; Bütün sahneler güzel.

Greg, çok utangaç bir tipleme. Açık sözlü demek yanlış olur ama aklından geçeni direkt söyleyen bir tip. Bu özelliği de onu çok eğlenceli yapmış.
Ama şuan fark ettim ve açık ara farla birinci gelen sahneden iki görüntü paylaşıyorum.Bitti! Yazım bu kadar. Eğer filmi izlediyseniz. Aşağıya yorum bırakıp beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz kısımları yazabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder