Kitap Yorumu #10 (Kaos Yürüyüşü #1-Umut Bıçağı)
Umut Bıçağı
Patrick Ness
Kaos Yürüyüşü #1

Delidolu Yayınları
Karton Kapak
472 SayfaAklınızdan geçen tüm düşünceler başkaları tarafından duyulsa neler hissederdiniz? Hiçbir sırrın saklanamadığı bir yer gerçekten var mı? Todd'un yaşadığı kasaba işte tam böyle bir yer. Nüfusu sadece erkeklerden oluşan kasabayı etkisi altına alan "ses" virüsü yüzünden kimsenin huzuru kalmadı. Zihinlere sızan sinsice düşünceler, yaklaşmakta olan savaşın habercisi sayılabilir mi?
Kasaba'da kalan tek çocuk olan Todd için tek çıkış yolu kaçmaktır. Peki ama nereye?

Kaos Yürüyüşü Serisi

Merhaba; 

Yine arayı fazla açtım sanırım. Uzun zamandır, kaos yürüyüşü serisinin ilk kitabı olan "Umut Bıçağını" okumaya çalışıyordum. Kitabı bitirdim ve çok beğendim. Yalnızca üzülerek söylüyorum ki bu aralar kitap okuyamıyorum. Bu yaz her yazıda "Bu aralar kitap okuyamıyorum" dediğimi fark etsem de bunu yadsıyamam. Umut bıçağını da hiç uzatmamam gerektiği halde çok geç bitirdim. Kitabın çok güzel olduğunu bilsem de elime alıp da bir türlü başına oturamadım. Her neyse bence kitabı konuşmaya gelelim artık :)

Umut Bıçağı, konu itibari ile çok değişik ve kendine hastı. Daha önce bu şekilde bir konuyla karşılaşmadığım için okurken çok keyif aldım. Todd'u ve köpeğini çok sevdim ve samimi buldum. Ayrıca karakterlerin konuşmaları da yazım diliyle değil nasıl konuşurlarsa öyle aktarılmıştı kitaba. İşte tam bu nokta da, bu kitapta her ne kadar yazım yanlışları bilinçli yapılsa da buna sinir olanlar ya da takıntısı olanlar; kitabı incelemeden almayın derim :)

Kitaba post-it doldurdum resmen. Eğlendiğim yerleri belirledim. Bazense kahkahalarla okudum kitabı :D Kitapta olaylar hiç durağan değil. Her sayfa da farklı şeyler oluyor ve kitap hızlı bir şekilde ilerliyor. Sanırım "2016 Favorilerim" de bu seri de yerini bulacak :)

Son olarak da kitabın kapaklarına bayıldığımı söyleyerek buradan defoluyorum. Seri kitaplığınızda harika duracak ;)Patric Ness'in diğer kitabı "Canavarın Çağrısı"


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder