Bir Alışverişkolik

     Şuan bu yazıyı yazmamın nedeni; az önce alışveriş sitelerinde gördüğüm her şeye yapışmak istemem ve kendimi zar zor dizginlemem oldu. Uzun süredir ortalarda yoktum ve bu ortamı dehşet özledim. Baktım ki bu konu da yalnız değilim bende yazmaya karar verdim. "Alışveriş" ne kadar harika bir şey değil mi? Ancak sınırından fazla alışveriş kadar berbat ve suçlu hissettiren bir şey yok. Şu aralar acayip derecede alışverişe düşkünlüğüm başladı. O vitrinler sizi kendine çekiyor ya da internet sitelerinde birçok güzel şey oluyor. Şimdi sizlerle kendini tutamayan alışverişkolikler ile ilgili 10 gizli bilgi vereceğim. Bunu bende dahil tüm alışverişseverler anlayacaklardır. Hadi başlayalıııım...
1. Alışveriş yaparken kendilerini kontrol edemezler. Çünkü, kredi kartlarının limitsiz olduğunu düşünürler :)


 2. Gereksiz alışverişten sonra, pişmanlık duyarlar (Keşke bunu almasaydım vb.)
3. Kredi kartı ekstresi gelip, ay sonunu çıkaramayınca durum tam bir hüsran oluyor çünkü.4. Bazen arkadaşları ile bir ürünü almak için birbirlerini ikna etmeye ve bir sonraki ay hiçbir şey almayacaklarını söyleyerek kendilerini ikna ederler. SONUÇ (ALDILAR :))5. Alışveriş yapınca öz güven patlaması yaşayanlar burada mı?6. Çok alışveriş evde de yer sıkıntısı çekmek demek. 
7. Ayrıca internet sitelerinden yapılan alışverişlerde şöyle durumlarla da karşılaşabiliyoruz.
8. Alışverişkolikler için her indirim değerlendirilmesi gereken bir fırsattır.
9. Alışverişten sonra tüm mutsuzluklar, mutluluğa dönüşür.
10. Şimdi de alışverişseverler bir şeyler alırken yerlerinde duramazlar. Heyecanlıdırlar ve mutludurlar.Hadi size alışveriş kolikler için film önerileri yapayım. Aklıma gelenler bunlar, ancak sizinde paylaşmak istedikleriniz olursa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. 


                                      
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder