The Crown     Merhaba,
   
     Özellikle yabancı dizilere felaket derecede sardığım bir dönemde "The Crown"dan bahsetmesem olmazdı. Bu aralar izlediğim en iyi yapımlardan birisi. Dizi İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'in hayatını anlatıyor. Kraliçe tahta çıktıktan sonra, kendisini kocasına karşı sorumlu hissediyor. Kraliçe eşi ve işi arasında sıkışıp kalıyor belki de. Philip'in hayatını çaldığını da düşünüyor olabilir. Dizi de bu tarz düşünceler çok fazla. Aslında tahtta "kadın" olarak kalabilmenin zorluğu dizi de kendisini gösteriyor. Dizi sade bir anlatıma ve uçarısız bir çekime sahip olsa da kesinlikle kendisini izlettiriyor. 


     Kraliçe Elizabeth, babasının ölümü ile tahta çıkıyor. Fakat yakın adamı bile emrinden alınıyor. Hayatı değişiyor. Kocasının hayatı da artık saraya bağlanıyor. Zaten dizide Philip'in eski hayatını özlemesine dikkat çekiliyor. Kraliçe'de bu durumdan kendisini sorumlu tutuyor. Philip için sürekli bir şeyler yapma ihtiyacı hissediyor. Aslında dizide kraliçenin yönetici gücü yanında bir anne hatta bir kadın olarak iç dünyasına ve düşüncelerine de derinlemesine dikkat çekiliyor. O dört duvar arasındaki hayata az da olsa bu dizi sayesinde sızabildiğimizi düşünüyorum. 

     Diziyi kesinlikle tavsiye ederim. İşlerim yoğun olmadığı zamanlarda diziye devam ediyorum. Ne izlesem dediğimde, şu aralar aklıma gelen tek dizi "The Crown".

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder